Prijavi problem
Obeleži sve kategorije koje odgovaraju problemu
Još detalja - opišite nam problem
Status problema i sve dodatne informacije možete pratiti klikom na link.
Molimo vas da pokušate kasnije.
Završene obuke nastavnika razredne nastave u okviru projekta „Škole za 21. vek“
Preko 450 nastavnika i nastavnica razredne nastave je uspešno savladalo obuku za primenu mikrobit uređaja u okviru nastavne teme Algoritamski način razmišljanja predmeta Digitalni svet
Fondacija Petlja je u saradnji sa British Council-om kreirala i sprovela po prvi put obuku za nastavnike i nastavnice razredne nastave koje se odnose na primenu mikrobita u okviru predmeta Digitalni svet u okviru nastavne teme Algoritamski način razmišljanja.
Podsećamo da je tokom prethodne godine tim Fondacije Petlja kreirao dva besplatna, interaktivna priručnika za primenu mikrobit uređaja u okviru dela nastavnog programa koji se odnosi na projektnu nastavu u nižim razredima i to:
Programiranje mikrobit uređaja u MejkKodu – priručnik sa primerima projekata osnovnog nivoa i
Programiranje mikrobit uređaja u MejkKodu – priručnik sa primerima projekata naprednog nivoa
Na osnovu kreiranih priručnika, a prateći zvaničan program nastave i učenja kreirana je obuka hibridnog tipa, što je podrazumevalo da je prvi deo obuke održan na portalu petlja.org, a da je nakon završetka onlajn dela obuke, usledio jedan dan obuke uživo, gde je fokus bio na praktičnom radu polaznika na projektima. Obuka je akreditovana i nosila je 16 bodova stručnog usavršavanja.
Tokom celokupnog trajanja obuke, nastavnici su imali mentorsku podršku koja im je pomagala u savladavanju materijala i primeni naučenog.
Cilj ove obuke bio je da nastavnici razredne nastave dostignu više nivoe digitalnih kompetencija u domenu realizacije nastavne teme Algoritamski način razmišljanja u okviru predmeta Digitalni svet, uz upotrebu mikrobit uređaja.
Ove obuke su realizovane u okviru faze dva projekta „Škole za 21. vek“, koji implementira i finansira British Council i koji je podržan od strane Ministarstva prosvete, a na kojem je Fondacija Petlja jedan od partnera. Ovaj projekat ima za cilj unapređenje obrazovanja kroz modernizaciju nastavnog procesa i prilagođavanje savremenim tehnologijama.
Podsećamo da je tokom prve faze projekta „Škole za 21. vek“ tim Fondacije Petlja pored brojnih obuka za nastavnike i nastavnice predmetne nastave kreirao i 3 priručnika za brojnim primerima primene mikrobit uređaja u nastavi Informatike i računarstva i Tehnike i tehnologije.
Svi priručnici prate zvanične programe nastave i učenja, besplatni su i dostupni na sledećem linku: https://petlja.org/projekti/British
Završeno 17. Bubble Cup takmičenje
U Beogradu održano finale sedamnaestog po redu Bubble Cup takmičenja koje organizujemo u saradnji sa Razvojnim centrom Majkrosofta u Srbiji.
Pročitaj višePrvi edukativni materijal za predškolske ustanove na petlja.org
Sa priručnikom namenjenim vaspitačima i vaspitačicama Petlja proširuje svoju podršku i na predškolske ustanove.
Pročitaj više