Представљање пројекта¶
Највероватније ћете резултат свог пројектног задатка представити ПРЕЗЕНТАЦИЈОМ. Она треба да има наслов, садржај презентације, најважније податке и фотографије, видео и аудио записе. Изаберите дизајн за презентацију, врсту и тип слова. Можете додати неки заштитни знак вашег тима или школе на сваком слајду. Водите рачуна о свим правилима како добра презентација треба да изгледа.
Обрадите снимљене видео- садржаје, изаберите најзанимљивије делове разговора, допишите имена саговорника. При обради података, користите табеле за њихово представљање. Уколико вас у тиму има више, поделите презентацију на више делова па радите на њој у мањим групама. Пазите на време које сте договорили! Када сваки мањи део тима заврши свој део, саставите целу презентацију.
На крају, размишљајте о порукама које даје ваш пројектни задатак – у овом случају, шта сви треба да урадимо како би се борили против дигиталног насиља.
Презентовање¶
Записујете шта треба рећи уз сваки слајд док правите презентацију! Тако ћете се најбоље припремити за ПРЕЗЕНТОВАЊЕ.
Са наставником направите план презентовања. Неке теме ће можда бити приказане у одељењу, а неке на родитељском састанку или приредби, сајму, прослави.
Договорите се у тиму ко ће који део презентовати а ко ће бити задужен за управљање презентацијом. Вежбајте колико вам времена треба, прво свако самостално свој део (може и пред огледалом) а затим заједно. Пожељно је снимити презентовање како бисте га анализирали.
Самоевалуација¶
Након што пројектни задатак завршите, још једном, као тим, разговарајте о томе шта сте урадили. Покушајте да одговорите на питања: - Шта је било забавно у вези са радом на пројектом задатку? - Око чега смо се највише намучили? - Шта бисмо урадили другачије? - Научили смо…. (направите листу)
Срећно!