Prijavi problem
Obeleži sve kategorije koje odgovaraju problemu
Još detalja - opišite nam problem
Status problema i sve dodatne informacije možete pratiti klikom na link.
Molimo vas da pokušate kasnije.
Завршене обуке наставника разредне наставе у оквиру пројекта „Школе за 21. век“
Преко 450 наставника и наставница разредне наставе је успешно савладало обуку за примену микробит уређаја у оквиру наставне теме Алгоритамски начин размишљања предмета Дигитални свет
Фондација Петља је у сарадњи са Британским Саветом креирала и спровела по први пут обуку за наставнике и наставнице разредне наставе које се односе на примену микробита у оквиру предмета Дигитални свет у оквиру наставне теме Алгоритамски начин размишљања.
Подсећамо да је током претходне године тим Фондације Петља креирао два бесплатна, интерактивна приручника за примену микробит уређаја у оквиру дела наставног програма који се односи на пројектну наставу у нижим разредима и то:
Програмирање микробит уређаја у МејкКоду – приручник са примерима пројеката основног нивоа и
Програмирање микробит уређаја у МејкКоду – приручник са примерима пројеката напредног нивоа
На основу креираних приручника, а пратећи званичан програм наставе и учења креирана је обука хибридног типа, што је подразумевало да је први део обуке одржан на порталу петља.орг, а да је након завршетка онлајн дела обуке, уследио један дан обуке уживо, где је фокус био на практичном раду полазника на пројектима. Обука је акредитована и носила је 16 бодова стручног усавршавања.
Током целокупног трајања обуке, наставници су имали менторску подршку која им је помагала у савладавању материјала и примени наученог.
Циљ ове обуке био је да наставници разредне наставе достигну више нивое дигиталних компетенција у домену реализације наставне теме Алгоритамски начин размишљања у оквиру предмета Дигитални свет, уз употребу микробит уређаја.
Ове обуке су реализоване у оквиру фазе два пројекта „Школе за 21. век“, који имплементира и финансира Британски Савет и који је подржан од стране Министарства просвете, а на којем је Фондација Петља један од партнера. Овај пројекат има за циљ унапређење образовања кроз модернизацију наставног процеса и прилагођавање савременим технологијама.
Подсећамо да је током прве фазе пројекта „Школе за 21. век“ тим Фондације Петља поред бројних обука за наставнике и наставнице предметне наставе креирао и 3 приручника за бројним примерима примене микробит уређаја у настави Информатике и рачунарства и Технике и технологије. Сви приручници прате званичне програме наставе и учења, бесплатни су и доступни на следећем линку: https://petlja.org/projekti/British
Завршено 17. Bubble Cup такмичење
У Београду одржано финале седамнаестог по реду Bubble Cup такмичења које организујемо у сарадњи са Развојним центром Мајкрософта у Србији.
Прочитај вишеПрви едукативни материјал за предшколске установе на petlja.org
Са приручником намењеним васпитачима и васпитачицама Петља проширује своју подршку и на предшколске установе.
Прочитај више